english
Drobečková navigace

Úvod > Profil společnosti

Profil společnosti BODIT Tachov s.r.o.

Values Email Signature Option 2.jpg

Historie společnosti

Bodit Tachov byl od roku 1992 provozován jako živnost se zaměřením na poradenskou činnost (odbyt a ceny zemědělských produktů). V roce 1993 začal spolupracovat s francouzskou krmivářskou společností Techna a v témže roce začal nabízet její produkty a znalosti na českém trhu. V roce 1996 byl založen Bodit Tachov s.r.o. a začal s výrobou mléčných krmných směsí pro telata na zařízení Mlékárny Stříbro. Rok 1998 byl přelomovým rokem. V tomto roce byla ukončena spolupráce s Mlékárnou Stříbro a Bodit za 6 měsíců pořídil nemovitosti a technologii, aby od 1.7.1998 zahájil výrobu ve vlastním zařízení. Téhož roku Techna posílila kapitál Boditu a stala se tak jeho minoritním spoluvlastníkem.

Výroba mléčných krmných směsí

Bodit zahájil výrobu mléčných krmných směsí v roce 1996, kdy stav dojnic v ČR dosahoval 712000 ks. V roce 2000 již nebylo evidováno ani 550000 dojnic a pokles stavů mléčných krav každým rokem klesal až na současný stav kolem 370000 ks. Při tomto vývoji stavů dojnic bylo zřejmé, že je nutné změnit zaměření firmy. Proto jsme vyvinuli mléčné náhražky pro ostatní kategorie zvířat (selata, jehňata, kůzlata, hříbata) a v roce 2005 jsme zahájili výrobu  granulovaných mlék pro mláďata. Tento produkt si našel zákazníky i mimo české zemědělce a v současné době je nosným exportním produktem Boditu, který si své místo našel i v zemích Evropy, Afriky a Asie.

Rozšíření produkce

Dalším rozšířením sortimentu společnosti bylo zahájení výroby produktů určených pro dojnice a prasnice před a po porodu. Tento segment je v současné době, vedle výroby mléčných náhražek, nosným prvkem v ekonomice Boditu.

Naše poradenství ve výživě dojnic a ve výkrmu skotu

Třetím důležitým programem  je poradenství ve výživě dojnic a výkrmu skotu. Poradenství řešíme v úzké spolupráci se společností Techna a po dvou letech práce v tomto oboru můžeme konstatovat, že náš vstup na trh byl  úspěšný. Naší filozofií je nabídnout zemědělcům výživu přednostně založenou na produktech, které jsou vyráběny v konkrétním podniku. Naším cílem je minimalizovat náklady na nakupovaná krmiva při dodržení nebo zvýšení potenciální produkce mléka.  V současné době s námi spolupracují podniky, které dosahují užitkovosti 6200 až 11000 litrů na uzavřenou laktaci.

Vlastní výroba a distribuce

Vedle rozšíření sortimentu výrobků a služeb jsme rovněž pracovali na racionalizaci vlastní výroby a distribuci výrobků. Investovali jsme do analytických přístrojů, které nám umožňují rychle a efektivně hodnotit kvalitu meziproduktů i finálních výrobků. Investice jsme rovněž zaměřili do vlastních výrobních linek, balících zařízení a potisků obalů, které nám umožňují bezpečně a s vysokou produktivitou práce vyrábět individualizované produkty. V současné době vyrábíme nejenom individuální krmné doplňky, které navazují na náš systém poradenství a potřeby podniků, ale i individuální krmné směsi pro mláďata, které naši partneři požadují.56115msGMP_ts01.01-page-001.jpg

Ekologie výroby a zpětný odběr použitých obalů

Rok 2012 bude rokem, kdy s úmyslem minimalizovat zatěžování životního prostředí, přistoupíme  ke zpětnému odběru použitých obalů od podniků, kterým dodáváme naše zboží vlastní dopravou. Bodit se tím, že zvládnul technologii výroby paliv z použitých, biologicky znečistěných papírových obalů, stal prakticky bezodpadovým provozem.

Certifikát CZ BODIT 2021 - 2022-page-001.jpg

Certifikace na výrobky vhodné pro použití v ekologickém zemědělství

Naše vize, naše budoucnost

Do budoucna bychom rádi vstoupili i do výživy monogastrů, pro něž v současné době vyvíjíme ve spolupráci s naším francouzským partnerem, zajímavý program.

Rok 2015

Mléčné granule přinesly Boditu vstup mezi světové hráče. V říjnu 2015 došlo k akvizici a Bodit Tachov s.r.o. koupil britský holding Associated British Foods (ABF), pod který spadá agrární větev AB Agri respektive AB Neo.

56115msGMP BCN_QMM_ts01.02-page-001.jpg

Rok 2018

Od 16. 7. 2018 je naše společnost Bodit Tachov s.r.o. certifikována podle standardu GMP+.

Rok 2020

Od roku 2020 jsme rozšířili certifikaci GMP+ o skupinu QM Milch

Všeobecné obchodní podmínky

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY SPOLEČNOSTI BODIT TACHOV s.r.o. ke stažení v PDF...

 

Menu

Fulltextové vyhledávání